Лекари: Мобилните телефони са опасни за здравето на децата

7735

Мобилните телефони вече са навсякъде в съвременния живот. Те улесняват живота ни, но непрекъснатата им употреба може да е вредна за бебетата и малките деца, предупреди британски експерт, цитиран от в. "Мирър".

Мобилните телефони създават електроматнитно поле, а то се смята за канцерогенно и предразполагащо към разстройства в развитието. Бебетата и малките деца са особено чувствителни към него, защото тъканите им са различни от тези на възрастните - те имат повече вода. Затова и по-лесно поглъщат радиовълните, обясни д-р Филип Чадуик.

От друга страна малчуганите са дребни на ръст. Така поглъщат по-малко радиовълни.

Предупреждението важи "в рамките на границите на безопасността" и за телефоните, които са близо до тялото на детето, а не за базовите станции или уайфай. Сред изискванията за безопасност на съвременните телефони има и специално формулирани за малки деца, пише БТА.

Много от ефектите на мобилните телефони още се изследват. Резултатите от различните трудове са противоречиви. Тъй като мобилните телефони се използват вече 30 години, според д-р Чадуик, ако имаше реална заплаха от тях за човешкото здраве, тя вече щеше да е проличала.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Знаете ли на колко години става Преслава днес
Любима наша певица днес става на 51
Ще станем свидетели на красиво небесно зрелище над България
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България


Виж още: