В памет на рок легендата Дейвид Боуи американски зоопарк кръсти най-новия си обитател на негово име, предаде Нова тв.

Пингвинчето Боуи, което е от най-дребния вид, се е родило в зоопарка в Синсинати в петък - в деня, в който изпълнителят издаде последния си албум "Черна звезда".

Потребителите на социалните мрежи били помолени да гласуват за име. Двата варианта, събрали най-много гласове, били Бауи и Елвис, но първото било предпочетено, защото в зоопарка вече има пингвин, който носи името на Краля на рокендрола.