Какъв пример! Деца на училище при -50 градуса, остават у дома при -52

10097
12

В якутското село Оймякон в Русия училищните занятия не бяха отменени дори и за най-малките ученици въпреки, че температурата на въздуха падна до -50 градуса по Целзий. За отмяната на часовете в училището не достигнаха само два градуса, съобщават световни медии, цитирани от "Блиц". От администрацията обясниха на журналистите, че децата могат да си останат у дома, само ако навън температурата падне под -52 градуса по Целзий. 
"Занятията се отменят при минус 52 градуса по Целзий за учениците от 1 до 5 клас. Днес сутринта бе -50 градуса, всички деца ще учат", се казва в съобщение на администрацията. Оймякон в Якутия е наричан "полюсът на студа". Това е едно от най-суровите места на Земята, в което живеят постоянно хора.

Виж коментарите (12)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: