Интересно! Пораснали сме повече на височина от американците за 100 години
Българите са пораснали на височина повече от американците за 100 години, според данните от мащабно международно проучване, обявено по bTV.
За век ръстът на американеца е скочил само с 6 см. Най- много са пораснали южнокорейци 20,2 см и иранци 16,5 см. Най-малко са променили височината си в държави от южна Африка - 1,1 см.
У нас жените са били на 83-о място по височина в света през 1924 г., а през 2014 са стигнали 30-о място в света. Мъжете през 1914 са били на 38-о място, а през 2014 - на 26-о. Според учените, ръстът на човека е производна не само на ген, но и на начин на живот, стрес и хранене. В този смисъл българките се справят по- добре от мъжете, защото повече увеличават ръста си за век.