Двама късметлии спечелиха по 60 млн.евро от европейската лотария "Евроджакпот"

8035
1

Словенец спечели 60 милиона евро от европейската лотарийна игра "Евроджакпот", съобщават словенските медии.

Това е най-голямата лотарийна печалба в Словения досега, посочват организаторът на лотараийни игри в страната "Лотерия Словения".

Печелившата комбинация от седем числа е уцелена от двама души – един в Словения и един в Германия. Те ще получат по 60 милиона евро.

Късметлията ще може да си прибере печалбата до 22 юли тази година. Той ще получи 51 милиона евро, а общината, в която живее – девет милиона евро под формата на данъци, според словенския сайт "24ур".

"Евроджакпот" е първата международна лотарийна игра в Словения и най-голямата игра на късмета в Европа.

Виж коментарите (1)
Още новини от Любопитни новини:
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце


Виж още: