Дъждът не уплаши пловдивчани, "Placebo" взривиха Античния театър
Дъждът не уплаши пловдивчани, които изпълниха до краен предел Античния театър за снощния концерт на Placebo, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
От трибуните се чуваха реплики на безброй езици - английски, сръбски, руски, полски. Имаше фенове от всички краища на света, включително от Бразилия и Австралия.
Шоуто стартира с клип на хита "Every You Every Me", пуснат на огромна видеостена, с размери, които Античният театър едва ли е виждал преди. Едва след края на парчето музикантите започнаха да заемат своите места в задната част на сцената. След това се появи Stefan Olsdal и накрая, чаканият от всички Brian Molko.
Публиката стана на крака и не седна до последния бис, въпреки че нямаше диалог с музикантите. Като изключим репликата "Здравейте! Ние сме Placebo от Лондон!", изречена от Брайън след една от началните песни.
Концертът ще се запомни с плътен, мощен и балансиран звук, както и с омагьосващи видеоефекти - пиршество за всички сетива на меломана. Брайън и Стефан сменяха китарите си след всяка песен. Нямаше две песни, изсвирени с една и съща китара - такова нещо се среща изключително рядко на концерт!
Трогателен беше моментът, в който Placebo изпълниха песента, записана съвместно с Дейвид Бауи, а на стената се сменяха кадри от техни концертни и студийни изпълнения с напусналия ни гений.
На един от бисовете публиката изпадна в екстаз, когато Stefan Olsdal излезе на сцената с китара с цветовете на дъгата, след което я вдигна и завъртя над главата си. Малко след това музикантите облегнаха инструментите на тонколоните и напуснаха безмълвно сцената сред абсурдните звуци, които китарите "сами" продължаваха да издават. До момента, в който техниците не се качиха на сцената и започнаха да щракат копчетата на уредбите, което беше ясен знак за край на шоуто.