Българско изобретение спечели сребърен медал в Кувейт

3764

Български учени спечелиха сребърен медал от международното технологично изложение в Кувейт. Те бяха отличени за метода си, пречистващ води от органични замърсявания. Препаратът, донесъл наградата на българските учени, се добавя към замърсени води. Те се разбъркват и оставят малко да престоят. 
После отпадъците се утаяват и лесно могат да бъдат унищожени. В резултат водата е пречистена 90%. Тя не става за пиене, но може отново да бъде използвана в производствените процеси. Препаратът на българските учени спестява до 20% от разходите на една фирма.



Източник: bTV
Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Знаете ли на колко години става Преслава днес
Любима наша певица днес става на 51
Ще станем свидетели на красиво небесно зрелище над България
Стефан Вълдобрев: Срещите с пловдивската публика са сред най-вълн...
Честито на Мира Радева!
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България


Виж още: