Ако имате кисело мляко и едно яйце, направете тази фантастична закуска, от която всеки ще изяде поне по 10 парчета
Ако имате кисело мляко и едно яйце, направете тази фантастична закуска, от която всеки ще изяде поне по 10 парчета!
Сипете киселото мляко в купа, сложете содата и разбъркайте добре. Добавете захарта, солта, яйцето и смесете хубаво. Пресейте брашното и прибавете към сместа. Замесете меко тесто, което не лепне по ръцете и стените на съда. Сипете олиото и месете, докато поеме напълно мазнината.
Прехвърлете в чиста купа, покрийте хавлия и оставете да почине за 15 минути. Настържете кашкавала и колбаса на едро ренде. Сложете в купа и разбъркайте.
Вземете тестото и върху набрашнена работна повърхност сложете тестото. Разделете на 2 равни части и от всяка оформете топка от всяка. Вземете една и разточете правоъгълна кора. Поръсете с брашно и сгънете като плик и след това разточете голяма тънка кора. Повторете с другата част от тестото. Върху нея с лъжица разпределете плънката на отделни места, като между всяко да останат по 1-2 сантиметра разстояние. Вземете четка, потопена в малко олио и намажете между плънката. Поставете втората кора, притеснете добре с пръсти, за да се затвори хубаво кората и след това с чаша или кръгла формичка изрежете.
Сипете олио в тиган, поставете на котлона и шум загрее-добавете парчета. Запържете до златисто от всяка страна. Извадете и поднесете.
Необходими продукти:
300 грама кисело мляко
½ чаена лъжичка сода бикарбонат
1 яйце
1 чаена лъжичка захар
450 грама брашно
2 супени лъжици растително масло
200 грама кашкавал
200 грама колбас по избор