Д-р Симеон Атев, който бе разследван за смъртта на две починали в пазарджишката болница бебета, няма да бъде подведен под наказателна онговорност. Заключението на прокурорската проверка е, че няма данни за извършено престъпление, а смъртта на бебетата е в следствие на вродени малформации.
Д-р Симеон Атев бе обвинен в немарливо изпълнение на служебните си задължения по време на нощно дежурство на 15 юни, когато в отделението починаха три бебета. Според прокурорите обаче едното е било мъртво, а останалите две са починали заради тежки вродени увреждания.
Съгласно доклад, представен от здравния министър д-р Стефан Константинов, поведението на лекаря във въпросната нощ е било неадекватно, непрофесионално и под влиянието на алкохол. От прокуратурата уточняват, че въпросът за това дали Атев е изпълнявал служебните си задължения в нетрезво състояние е щял да бъде разследван само при установени нарушения на правилата за действие, каквито не са констатирани.
Д-р Симеон Атев напусна пазарджишката многопрофилна болница дни след разрастването на скандала. След заключението на прокуратурата той ще продължи лекарската си практика в частно здравно заведение.
Източник: БНР








Roumiana Djenkova
на 18.10.2011 г.
Съболезнования на родителите:( Да обжалват и да се преразгледа въпросът ако е възможно.Хората да се съдиат поделата, а не по цвят, произход, професия и pr! Има кадърни и некадърни във всяка професия и област
Silva Goebel
на 18.10.2011 г.
На времето повечето си взимаха дипломите с това че са комунисти...
Marinos Marinof
на 18.10.2011 г.
ами доктора жив ли е още???!!! Това не го пожелавам на никой дори на врага си! Аз ако бях доктора щях да го одоша с голи раце :x
Momchil Todorov
на 17.10.2011 г.
за милиони няма закони за кокошка мяма прошка
Nadia Georgieva 1
на 17.10.2011 г.
Докторите никога не са виновни. В БГ болниците на нощните дежурства докторите работят в дежурните си кабинети и като кавам рботят всъщност искам да кажа че спят и са бесни ако ги пезпокоиш с някои и друг ангажимент. Да не казвам всички доктори но повечето от тях.Така че този факт изобщо не ме изненадва, ами Господ да ни пази...Другояче стоят нещата в Вест world.
Plamen Kosovski
на 17.10.2011 г.
Аз не знам защо някой изобщо е харесал тази изтория , кое точно ви хареса от нея ???!!!!!!
Елена Георгиева 1
на 17.10.2011 г.
Да пази господ децата ни
Marion Gospodinova
на 17.10.2011 г.
Ако това на мен ми се случи - няма да му се размине на този простак, независимо какви са последиците, иначе ас няма да мога да мигна нито една нош!
Vili Hristova Ilieva
на 17.10.2011 г.
съболезнования на родителите господ бави но не забравя
Mariq Bratoeva
на 17.10.2011 г.
Ще са толкова много че няма да можем да ги преброим единствено ,което мога да пожелая на този човек е да му се случи нещо подобно или на негов близък,тогава може би той ще осъзнае какво е причинили на тези хора и що за болка е това,казват не трябва да желаем зло други му,за да не ни се върне,но този човек заслужава единствено и само това! Заслужава да умира малко, по малко всеки ден!
Ilko Aleksandrov
на 17.10.2011 г.
да започнат да им дават медал за всяка грешка,да видим колко лекари медалисти ще имаме
Dani Rakovska
на 17.10.2011 г.
Дори Министърът на здравеопазването не може да се пребори с тях, ей! По-мафия от мафията е това съсловие, ужас!!! Горко на нас, ако опрем до тях и най-вече горките беззащитни дечица, случили на подобна "съвестна грижа"!
Дарина Тодорова
на 17.10.2011 г.
в България няма виновни, едва ли този ще е първия......
Giovanna Tzekova
на 17.10.2011 г.
ВРАНА НА ВРАНА ОКО НЕ ВАТИ
Велислава Димова
на 17.10.2011 г.
егати съвпадението и трите с аномалии,ами тогава да съдят другите лекари които са водили консултациите и не са разбрали навреме за аномалиите
Любка Рахнева
на 17.10.2011 г.
как може такова безобразие с какво лекарите са нещо повече от всички нас останалите хора,че все са без наказни.Докато и виновните лекари не почнат да си понасят вината като всички останали няма да се оправим.
Angel Vladov
на 17.10.2011 г.
само в българия са реални тези неща, никъде дръгаде го няма!
Velina Karoserova-jordanova
на 17.10.2011 г.
такава е реалноста в България :(
Georgi Dimitrov 1
на 17.10.2011 г.
Едва ли някой е очаквал да излезе нещо друго...
Rosica Strahinova
на 17.10.2011 г.
това може да се случи само в Б Г :( жалко за всички ни
Димитър Хаджийски
на 17.10.2011 г.
"От прокуратурата уточняват, че въпросът за това дали Атев е изпълнявал служебните си задължения в нетрезво състояние е щял да бъде разследван само при установени нарушения на правилата за действие, каквито не са констатирани." ......... Някой ще коментира ли този абзац? Излиза, че можеш да бачкаш фиркан и ако не се установи нарушение, значи не си виновен. Тогава, за да сме равни пред закона, трябва и пияните шофьори да ги наказват само ако направят беля. ЖАЛКО!!!!!!!
Анонимен
на 17.10.2011 г.
мисля че трябва да ги награждават за това,да видим по колко медала ще имат
Marian Dechev
на 17.10.2011 г.
BULGARIA.....
Radi Kiriakov
на 17.10.2011 г.
до кога ,няма да има осъдени бездарници от това съсловие?
Rezon
на 17.10.2011 г.
Някой да се е учудил от това решение? Такава ни е медицината, за наше огромно съжаление: нагла към хората и безпомощна за болестите.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!