Зимните гуми стават задължителни при първи сняг

13148
3

Зимните гуми стават задължителни при първи сняг, предвиждат нови промени в Закона за движение по пътищата, които депутатите предстои да гласуват окончателно, предаде БНТ.

Именно в средата на октомври е най-подходящото време да смените летните със зимни гуми. Това препоръчват експертите. Нарушителите ще се глобяват с 50 лева глоба с фиш.

"След дебат решихме, че ако наложим срок, той ще важи за цялата страна. А, съгласете се с мен, ако във Видин има 50 см сняг, в Сандански може да е 15 градуса", обясни председателят на транспортната комисия в Народното събрание Настимир Ананиев (РБ).

"Така че ние се спряхме на вариант да има задължение за зимни гуми, но водачите да се съобразяват с условията на пътя. Това значи гуми при зимни условия - сняг и лед или гуми с вериги - това е записано в самия закон", поясни той.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: