Животновъдите излизат на протест срещу бездействието на правителството

5143
6

Животновъдите организират в сряда протест срещу бездействието на правителството и пълното блокиране на работата на администрацията. Това съобщи председателят на Националната асоциация на животновъдите Бойко Синапов. Протестът е насрочен пред сградата на Министерството на земеделието и храните.

Животновъдите вече обявиха, че са притеснени от това, че от март досега администрацията не е провела преговори по одобрението на субсидиите за тази година. Миналата есен през октомври браншът получи 140 млн. лв. - общоевропейски и български субсидии, които бяха договорени през лятото на миналата година.

В бранша са недоволни и че въпреки обещанията за подкрепа, пазарът в Турция е останал затворен за овцевъдите.

Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: