Животновъди смятат да блокират границата с Турция

4987
3

Животновъди смятат да блокират граничния пункт "Капитан Андреево" на границата с Турция, съобщават от браншовата асоциация. Протестната акция е насрочена точна за обяд, а животновъдите протестират с искане да им бъдат платени поне 70 процента от полагащите се субсидии. В момента са платени между 30 и 40 % от субсидиите и то не на всички стопани.

В интервю за ТВ "Европа" министърът на земеделието и храните Димитър Греков заяви, че животновъдите не могат да разчитат на повече от 50 % от субсидията.

В отговор животновъдите започнаха протести. Първата акция беше на 6 ноември край пловдивското село Труд, при което се стигна до сблъсъци с полицията. Имаше и арестувани фермери.

В края на ноември ще се проведе събрание на Националната асоциация на зърнопроизводителите, на което и те трябва да вземат решение дали ще протестират. Зърнопроизводителите от своя страна настояват да им бъдат изплатени субсидии за около 230 милиона лева.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Пуснаха фалшиво масло Deutsche Markenbutter, пълно с вредни мазни...
Правителството замразява минималната заплата на 620 евро до 2028 ...
Успешна българска спортистка сложи край на живота си на 32 години...
Знаково лице на ДПС напусна политиката
Хотелиерите: България облага по-силно нископлатения и сезонния тр...
Слънчев бряг се напълни с хиляди туристи, плажът гъмжи от народ


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).