Жена и мъж подлудиха операторите на 112 с 239 обаждания

2079

34-годишна жена от Кърджали и 29-годишен жител на кърджалийско село подлудиха операторите на спешния телефон 112, след като осъществили общо 239 обаждания без причина. Срещу двамата са образувани проверки в РУ-Кърджали.

В продължение на два месеца през 2022 г. кърджалийката позвънила 115 пъти на спешния телефон, без да проведе разговори с операторите. За период от 80 дни в края на миналата година жителят на кърджалийското село се записал със 127 обаждания на тел. 112, без да е подал сигнали.

Припомняме, че по-рано тази седмица беше образувана проверка и срещу 47-годишен жител на крумовградско село. Той подал на спешния телефон 7 съобщения на единния европейски номер 112 със заблуждаващи повиквания за нанесен му побой, за кражби, за разпространение на акцизни стоки без бандерол и на наркотици. При извършени проверки от полицейски служители се оказало, че умишлено са били подавани съобщения за несъществуващи инциденти и престъпления.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж
Имотният пазар в България с феномен, невиждан от 2008 година
Приключи един от ремонтите по АМ "Тракия"
Българинът все по-често търси работодател, който предлага допълни...
Новата вълна туристи променя хотелския бизнес в България


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).