Започва сложната операция по източване на мазута от "Мопанг"

3882

Сложната операция по източване на мазута от потъналия преди около 100 години край Созопол кораб "Мопанг" започва днес. Репортер на Burgas24.bg успя да снима работната платформа, която по-късно днес ще влезе до координатите на потъналия кораб, заедно с водолазния кораб и нефтосъбирача.

Разработени са няколко плана, които ще започнат да се прилагат в следващите дни. Днес започва полагането на специално изработените бетонни 6-тонни котви около кораба. Те ще бъдат извлачени под вода чак от Сарафово до "Мопанг". След това, ако времето позволява, ще започне ефективното източване на мазута, или както се спекулира - чист нефт.

Под водата ще работят около 10 водолази, които ще действат на смени по двама. Над водата екипът е около 30 човека.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Пуснаха фалшиво масло Deutsche Markenbutter, пълно с вредни мазни...
Правителството замразява минималната заплата на 620 евро до 2028 ...
Успешна българска спортистка сложи край на живота си на 32 години...
Знаково лице на ДПС напусна политиката
Хотелиерите: България облага по-силно нископлатения и сезонния тр...
Слънчев бряг се напълни с хиляди туристи, плажът гъмжи от народ


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).