Започва кампания "Всеки ден - Великден" за гладуващите

2349

Агенцията по безопасност на храните, браншови организации от хранителната промишленост и омбудсманът Мая Манолова стартират нова кампания под наслов "Всеки ден - Великден", предаде bTV.

Инициативата е продължение на реализираната през април кампания "Великден за всеки", по време на която бяха събрани близо 1 милион лева, от които 650 000 парични средства и хранителни продукти за 360 000 лева.

Още тогава омбудсманът подчерта, че годишно у нас се изхвърля близо 700 000 тона храна, а същевременно има много гладуващи хора, като една трета от тях са деца.

Целта на новата кампания е облекчаване на законовия регламент при даряване на храни и напитки, което включва и чувствително намаление или дори напълно премахване на ДДС.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: