Запазва се тенденцията да се шофира след употреба на наркотици

2224

Запазва се тенденцията да се шофира след употреба на наркотици. Това заяви в "Денят започва" комисар Росен Рапчев, началник на "Контрол на пътното движение и правоприлагане" - ГДНП. 
Най-много хванати има както в големите градове София, Пловдив, Бургас, така и в по-малките - Велико Търново, Пазарджик и Кюстендил. Няма география при употребата на наркотични вещества, уточни комисар Рапчев. 
За изминалата година са установени над 1500 случая. С полеви тестове са хванати 765 души, а с апарата - 788 души. Наказанието може да бъде от 1 до 3 години затвор. Глобата е завишена, но решението е на съда.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: