Заличиха думата "инвалид" от законодателството ни

9053
21

Депутатите заличиха думата "инвалид" от българското законодателство на първо четене. Парламентът прие единодушно промените в Закона за държавните такси, предаде БТА. Така, според авторите, ще бъде улеснена социалната интеграция на хората с увреждания и заличаването на термина "инвалид" от българското законодателство ще допринесе за преодоляването на стереотипното мислене за хората с увреждания като неспособни, невалидни, негодни. Крум Зарков, един от вносителите, подчерта, че думата "инвалид" трябва да се премахне завинаги от българското законодателство, защото носи негативен заряд. Освен това конституцията борави с термина "лица с увреждания".

Виж коментарите (21)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: