Заличена е ПГ на РЗС от специалния регистър на парламентарните групи, съобщи председателят на парламента Цецка Цачева, след като обяви постъпилото заявление на Марио Тагарински за напускане на групата.
С напускането на Тагарински численият състав на ПГ на РЗС е намален на девет народни представители и съгласно правилника за организацията и дейността на парламента групата е преустановила съществуването си, тъй като броят на членовете й вече е под определения минимум от 10 души, поясни Цачева.
Председателят на РЗС Яне Янев заяви, че разбирателството между премиера Бойко Борисов, президента Георги Първанов и ДСБ е довело до премахването на парламентарната група на ръководената от него партия.
Според него причината е той да бъде изваден от Консултативния съвет по национална сигурност при президента. По думите му за инструмент на тази договореност е ползван народният представител Марио Тагарински.
От РЗС заявиха, че имат сигнали за Тагарински, че е "част от енергийната мафия" и е имал интереси в транспортната дейност на София чрез маршрутните линии. Според представителите на партията това е дало възможност Тагарински да бъди притискан.
Източник: bTV








vanko1951
на 09.12.2009 г.
Пльховете, пьрви напускат потьващият кораб,сиреч БСПи неините сателити,и прикрити ,партии, катоРЗС.
aa
на 09.12.2009 г.
" да бъдЕ притискан " ...
desislav
на 09.12.2009 г.
А има ли български политик,който да си държи на думата. На своите картички ББ е написал''АЗ ГАРАНТИРАМ''Ще поживеем Ще видим.
Setim
на 09.12.2009 г.
Какви са смешници РЗС и в частност Яне. Да не могат да намерят 10 човека, които да си държат на думата.
valyo1912
на 09.12.2009 г.
т РЗС заявиха, че имат сигнали за Тагарински, че е "част от енергийната мафия".... досега защо мълчахте яне нали обещаваше че ако влезне в парламента ще вкара бивши политици в затвора захапа кокала и се кротна
Ракетчик Матросов
на 09.12.2009 г.
РЗС е формация на БСП и тя си свърши нейното като напусна парламента.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!