Забранява се ловът на пернат дивеч на територията на цялата страна

3427

Със заповед на министъра на земеделието и храните Десислава Танева се забранява лова и разселването на пернат дивеч в природата на територията на цялата страна. Мярката има превантивна цел по отношение живота, здравето и имуществото на гражданите.
Забраната се въвежда във връзка с усложнената епизиоотична обстановка поради констатираното заболяване инфлуенца по птиците. Контролът по изпълнението на заповедта е възложен на изпълнителните директори на Българска агенция по безопасност на храните, д-р Дамян Илиев и на Изпълнителна агенция по горите, инж. Тони Кръстев.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: