За първи път МОН допусна изключение и разреши трета поправителна сесия

10114
1

Министерството на образованието и науката по изключение е разрешило да се организира и проведе трета поправителна сесия за учебната 2018/2019 г. Това стана ясно от писмо на просветният министър, изпратено до регионалните инспекторати на образованието, съобщава Монитор.

Извънредната поправителна сесия трябва да се проведе в срок до 10-и октомври. На нея могат да се явят единствено получилите слаби оценки на предходните две поправителни сесии на не повече от два учебни предмета. Те могат да бъдат от задължителните, избираемите учебни предмети или задължителната, задължително избираемата или профилираната/професионалната подготовка.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: