Малко преди 1 часа тази нощ пътниците от влака, от който снощи изгоряха два вагона на гара Коньово, все пак стигнаха крайната точна на пътуването си - Бургас.

Посрещачи чакаха с часове пред гарата, без да имат информация за часа на пристигането на автобуса, с който бяха превозени техните близки, съобщи Нова телевизия. Повечето пътници бяха ученици и деца, прибиращи се за ваканцията. Те разказаха, че огънят тръгнал от края на втория вагон, докато били в движение. Нямало е паника.

"Ние лично усетихме миризма по едно време и просто влакът спря. Аз излязох и видях пламък", разказа Илчо. 

Той и другите пътници са убедени, че адекватните реакции на кондукторите са причина да няма пострадали.