"Възраждане", БСП и ИТН напуснаха пленарната зала заради избора на ръководствата на парламентарните комисии

Автор: Самуил Иванов
Коментари (0)
11:00 / 13.07.2023
2375
"Възраждане", БСП и "Има такъв народ" напуснаха пленарната зала. Причина за това тяхно действие стана изборът на ръководствата постоянните парламентарни комисии, предаде репортер на "Фокус"

Лидерът на петата политическа сила Корнелия Нинова заяви от парламентарната трибуна, че с настоящия избор на ръководствата на комисиите се "прегрупира паралелната държава и задкулисието". Според нея с гласуванията днес се прави опит да се "овладее демокрацията". 

"Днес още веднъж ставате свидетели на прегрупирането на паралелната държава, за да оцелее, на задкулисието и на овладяването на парламентарната демокрация. Правенето й на заложник на лични, икономически и лобистки интереси", заяви тя.

Според Нинова новото управляващо мнозинство се състои от ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС. Лидерът на левицата обяви, че тези три политически сили работят за различни от гражданските интереси. 

"ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС са новото управляващо мнозинство. За "Възраждане“ се колебаем, защото бяха заявили, че няма да участват в комисии, а преди почивката предлагаха заместник-председатели. Но поне ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС са ясни – това е управляващото мнозинство.

Мотивите за тази странна коалиция са ГЕРБ-СДС да се реанимират и да спасят Бойко Борисов, защото цялата държава е заложник на неговата лична кожа, ДПС ясно – да се легитимират вече официално във властта, тук, по средата, е големият въпрос, защото Христо Иванов от лодката в Росенец стигна до прегръдката с Росенец. ПП-ДБ от изчегъртването на Борисов стигнаха до реанимирането на Борисов. Това е истината", категорична бе тя.

Корнелия Нинова обяви, че БСП няма да предлагат председатели и заместник-председатели на комисиите и напуснаха пленарната зала.

"Възраждане" оттеглиха своя кандидат за заместник-председател на бюджетната комисия и заявиха, че ще напуснат залата, за да може по думите на Стоян Таслаков "тройната коалиция да се избере ръководства". 

Тошко Йорданов обяви, че "Има такъв народ" също ще напусне залата. Той заяви, че това е управляващот, а не геополитическо мнозинство. Йорданов заяви, че под декларацията за членство на Украйна в НАТО са се подписали "Демократична България", но не и представителите "Продължаваме промяната".

Виж коментарите (0)

Още по темата (703):
25.07.2024 Милен Керемедчиев: България има похвала, която в момента виси на косъм да бъде провалена
09.07.2024 Конституционният съд поряза Белазелков и Атанасова
06.06.2024 Асен Василев загуби делото срещу Делян Добрев за 250 000 лева
31.05.2024 Свикват ново извънредно заседание на парламента
30.05.2024 Парламентът отново ще заседава извънредно
21.05.2024 Пеевски: Мечтата на Асен Василев беше да стане премиер, Христо Иванов поиска да бъде президент
Още новини от Национални новини:
Здравната вноска, която плаща държавата за осигурените от нея лиц...
Проф. Екатерина Михайлова за референдума за еврото: Актът на пред...
Главният секретар на БНБ: Мадарският конник, Иван Рилски и Паисий...
Какво се случва, ако виновникът за ПТП няма валидна "Гражданска о...
Кучетата на Йордан Лечков разкъсаха малко йорки
Между 19 и 25 май ще усетим капризите на природата


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).