Вторият вот на недоверие към властта ще се реши утре
Депутатите не успяха да гласуват вота на недоверие заради липса на кворум. В залата се регистрираха само 63 депутати.
Народните представители гласуваха вота и той беше отхвърлен, но от БСП поискаха прегласуване като се мотивираха с отсъствието на ГЕРБ-СДС и ДПС от зала, предаде репортер на "Фокус".
Председателят на парламента Росен Желязков обяви 15 минути почивка, след което по искане на БСП направи проверка на кворума. Регистрираха се 64 народни представители. Заради липсата на кворум последва нова почивка.
След нея председателят на парламента отново направи проверка и кворум нямаше. Затова заседанието беше прекратено.