Водещ метеоролог с лоша прогноза до 20 юни

7077

До 20 юни почти няма да видим лято. Това съобщи водещ метеоролог преди минути в ефира на "Нова телевизия".
"През следващите десетина дни ще е силно неустойчива атмосферата. Още от тази нощ ни чакат гръмотевици и превалявания. През следващите три-четири дни те ще са често явление. Максималните температури през следващите няколко дни ще са до 20-25 градуса. 
До 20 юни времето ще е с доста чести валежи, почти ежедневни. След 20 юни ни очаква относително стабилизиране на атмосферата. Ще има по-редки валежи, повече слънчеви часове, температурите ще се повишат до 30-35 градуса. Лятото ще настъпи на 21 юни в 1,34 ч., тогава ще е и най-дългият ден в годината", каза специалистът.

През посочения период най-ниските температури ще са между 7 и 12 градуса.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: