Вижте как да намалим разходите за ток по време на отпуск

4897

При по-дълго отсъствие по време на летните отпуски, е важно да изключват уредите в дома и офиса си от електрическите контакти. Включените уреди консумират електроенергия, дори когато са в режим на готовност, без да се ползват реално, посочват от енергото.
Изключването може да намали потреблението и месечната сметка и същевременно да помогне за предотвратяването на евентуални повреди, причинени от лоши метеорологични условия или претоварване на мрежата, отбелязват от дружеството.
С повишаването на температурите в разгара на летния сезон потреблението на електроенергия традиционно се покачва средно с 10 процента на месечна база, сочат статистическите данни на дружеството за потреблението в Западна България.
През лятото в почти всеки дом и офис има включен климатик или вентилатор. По-високата консумация води до нарастване на сметката за електроенергия, а покачването на товарите създава опасности за мрежата, тъй като може да доведе до претоварване и сривове в захранването.



Източник: Дарик
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: