Вижда ли се краят на "копърките"?

6281
1

Автомобилна инспекция погна "копърките". Само от началото на годината са съставени 150 акта и то на коли при летище София. Ивайло Манолов от Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" коментира пред Нова телевизия, че експертите са открили множество нарушения, сред които и използването на помпички, които надуват сметките на клиенти. 
"Стряскаща е тази статистика, но нашата цел е тези проверки да са превантивни", посочи той. По думите му не трябва да се допуска нерегламентиран превоз. Таксита са хванати без документи и лицензи, част от колите нямат техническата изправност, необходима за превоз на пътници. От 2000 лева до 6000 лева е глобата именно за подобно нарушение. За наличие на техническо устройство от типа "помпа" фирмите отнасят от 500 до 3000 лева. Копърките в София бъркат дълбоко в джобовете на клиентите си. За 5 километра превоз често влизат 30 лева. А фрапиращ е и случаят, в който чужденка получава медицинска вместо касова бележка.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: