Вдовица с две деца, останала без дом след пожар, получи общинско жилище

5214

Вдовицата от бургаското село Брястовец, чийто дом изгоря до основи, получи общинско жилище, съобщава bTV. Домът на Ваня Николова изгоря на 8 януари. Тя и децата ѝ успяват да се спасят от огнената стихия. Бягат от жилището си по пижами.
Сега само от снимките си спомнят как е изглеждал старият им дом, преди да бъде изпепелен.

Договорът им за общинското жилище е за две години и се надяват дотогава да си построят къщичката отново. Чакат да получат 20 хил. лв. от застрахователна компания.

"Така пишеше в договора, но не знам колко ще изплатят, просто не знам. Те ще бъдат ли достатъчни за нова къща?", казва Ваня Николова.

Сега тя е щастлива, че са живи и че има работа като санитар в инфекциозното отделение на болницата, за да се грижи за децата си.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: