Вдовица с две деца, останала без дом след пожар, получи общинско жилище
Вдовицата от бургаското село Брястовец, чийто дом изгоря до основи, получи общинско жилище, съобщава bTV. Домът на Ваня Николова изгоря на 8 януари. Тя и децата ѝ успяват да се спасят от огнената стихия. Бягат от жилището си по пижами.
Сега само от снимките си спомнят как е изглеждал старият им дом, преди да бъде изпепелен.
Договорът им за общинското жилище е за две години и се надяват дотогава да си построят къщичката отново. Чакат да получат 20 хил. лв. от застрахователна компания.
"Така пишеше в договора, но не знам колко ще изплатят, просто не знам. Те ще бъдат ли достатъчни за нова къща?", казва Ваня Николова.
Сега тя е щастлива, че са живи и че има работа като санитар в инфекциозното отделение на болницата, за да се грижи за децата си.