ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Уволненият шеф на "Ел Би Булгарикум" бил заплашен с полиция, ако не напусне незабавно
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:52 / 22.02.2023Коментари (0)2476
©
Изпълнителният директор на "Ел Би Булгарикум" е освободен от длъжност след получена редица сигнали за нарушения. Решението е взето на заседание на Съвет на директорите на Държавната консолидационна компания (ДКК), съобщиха от пресцентъра ѝ. 

Постъпила е информация, че веднага след избирането му на поста, Николай Маринов закупува моторни превозни средства. В сигнала се твърди, че избраната фирма не е оторизиран дилър и сумата за превозните средства е силно завишена.

Малко след встъпването му в длъжност, "Ел Би Булгарикум" започва да закупува суровина от фирма, която е регистрирана през месец декември 2022 г. Има индикации, че цената, на която доставятмлякото, е силно завишена.

Дългогодишни работници от производствената база във Видин подават сигнал в ДКК, че качеството на суровината е значително занижено. Отделно, най-вероятно за да се генерират по-големи доставки от фирмата-доставчик, "Ел Би Булгарикум" се презапасява с готова продукция, която трудно може да бъде пласирана преди да изтече срокът ѝ на годност.

ДКК е назначила проверка по всички сигнали, която е възпрепятствана с редица молби за отлагане във времето и не предоставяне на документи. В тази връзка, на Съвет на директорите на ДКК е взето решение за освобождаване на изпълнителния директор и е разпоредено стартирането на проверка.

От Държавната консолидационна компания заявяват, че при сигнали за подобни нередности ще се вземат категорични мерки.

Маринов отговори на взетото решение.

"Бяхме освободени без всякакви мотиви. Бях уведомен от изпълнителния директор на ДКК, че съм освободен от длъжност и трябва незабавно да напусна офиса си - иначе ще извика полиция". Това заяви той в студиото на bTV Новините.

По-рано "Ел Би Булгарикум" обяви, че ще намали цените на млечните продукти с 30%.

"Засегнали сме лични интереси, включително и тези на министъра и на ДКК. Действително намалихме цените в нашите фирмени магазини след моя заповед, след преговори с търговските вериги. За три месеца постигнахме икономии, за да постигнем това намаление. През последния месец има натиск от изпълнителния директора на ДКК Венцислав Димитров със санкцията на министър Стоянов", посочи той.

От пресцентъра на министерството на икономиката са заявили за bTV, че коментар по казуса може да има единствено от ДКК.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Поскъпване на хранителните продукти
Банкова криза в САЩ
България в еврозоната
Парламентарни избори 2023 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Какво трябва да се направи с парите за пробива до Водната палата?
Пробива в крайна сметка трябва да се реализира
Да бъдат пренасочени към продължението на бул. Северен
Да бъдат пренасочени към реализирането на проекта за кино "Космос"
Да бъдат пренасочени към проекта "Форум юг"
Нямам идея къде да бъдат пренасочени, но да не се довършва пробива
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти
За реклама
Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
©2004 - 2019 Медия груп 24 ООД. Plovdiv24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Plovdiv24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: