Увеличава се броят на бедните българи

3959

В края на годината бедните българи са се увеличили с 200 хиляди. Това показва анализ на синдикатите. А основна причина е пандемията. По данни на КНСБ близо 70% от домакинствата у нас разполагат с по-малко от необходимите средства за живот. Това са около 2 милиона и 900 хиляди българи.

За нормална издръжка на четиричленно семейство от двама родители и две деца са нужни 2 508 лева месечно или по 627 лева на човек. В последното тримесечие на годината издръжката на живот е нараснала с 18 лв. Така, синдикатите изчисляват, че за покриване на разходите е необходима заплата от малко над 1250 лева. В същото време обаче средната работна заплата за страната остава малко над 1000 лeва.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Реката, която свързва най-много държави в света, минава и през Бъ...
Десетки сигнали за замърсени плажове по Българското Черноморие
Британско семейство: Ако някой ни беше казал, че ще оцелеем почти...
Промени в тарифите на "УниКредит", идват незабавни плащания в евр...
Експерт: Работодателите вече няма да могат да изискват информация...
Тир изхвърча от магистралата! Пловдивчанка: Нещата изглеждаха сер...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).