Протестът е с начален час 8.30 пред завода за преработка на отпадъци. 

Непосредствено след посещението на място в завода, организираме гражданска дискусия с Министър Димов. Дискусията ще се прoведе в едно от двете читалища - или в читалището в с. Шишманци, или в читалището в гр. Раковски. Това ще бъде уточнено на място, след като се види броят на присъстващите. Там всеки ще може да постави своите въпроси. Поканени са представители на РИОСВ, ГД ПБЗН, Община Пловдив и оператора.

Дискусията е открита за всички граждани.