Унищожиха наркотици за 27 млн. лева

2822

Наркотици за 27 млн. лв. по цени на черния пазар бяха унищожени днес под контрола на Агенция "Митници". В инсинератора на Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда към МОСВ бяха изгорени 152 кг. наркотични вещества, сред които 35 кг. хероин, 27 кг. амфетамин, 75 кг. марихуана и др. по над 470 наказателни производства. 
Наркотиците са задържани от правоприлагащите органи Агенция "Митници" и Министерство на вътрешните работи. Унищожават се само тези количества наркотични вещества, за които има влезли в сила присъди или за тях са издадени постановления на прокуратурата.
За шестнадесет години Агенция "Митници" организира и осъществи 53 процедури, при които бяха унищожени общо 36 тона наркотични вещества.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: