Това се случва по Южното Черноморие в момента, водата стигна до шестия ред чадъри!

118676

Изключително бурно и опасно е днес българското море, показа справка на Plovdiv24.bg. В сила за 10 август за цялото ни Черноморие са в сила две предупреждения - едно за вятър с пориви до 18-20 m/s (7-8 Бофорт) и друго за вълнение на морето 4, южно от Бургас до 5 бала.

По-голямата част от плаж "Атлиман" в Китен, който е един от най-тихите и спокойни у нас, е буквално залята с вода, която е достигнала до шестия ред чадъри. Силен е вятърът и на плажа в Слънчев бряг, както и на тези в Приморско.

По Черноморието утре ще бъде предимно слънчево. Вятърът постепенно ще отслабва, ще е до умерен и ще се ориентира от север-северозапад. Максималните температури ще са 28-30°. Температурата на морската вода е 26-27°. Вълнението на морето ще бъде около 3 бала.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Трагична развръзка в Пирин: Откриха мъртва изчезналата жена под в...
Нов фатален инцидент на морето: 64-годишен мъж издъхна на плаж кр...
Работодателите примамват със заплати до 1500 евро, луксозно здрав...
Фентанил ли е причината за смъртта на Никсъна?
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия на мюсюлманите в България
Сателитни снимки показват тревожни следи от замърсяване във Варне...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).