Топим се с 25 000 годишно
43 години е средната възраст на населението у нас, заяви пред btv доц. Елица Димитрова от Института за населението при БАН.
Населението се стопява с 25 хиляди души годишно. Спадът на раждаемостта у нас е заради отказа от раждане или второ раждане.