Танов обясни защо са скъпи горивата

7519
10

Шефът на митниците Ваньо Танов обясни накратко защо бензинът е скъп, въпреки рекордния спад на цената на суровия петрол. 
"Компаниите у нас държат висок марж, това е", каза Танов пред Нова телевизия. 
"Сега цената е 45 долара за барел, миналата година по това време е била 106", обясни той.
"Има картел", отсече премиерът Бойко Борисов
Той заяви, че големите вериги държат 2-3 стотинки разлика на цените. 
"Няма да допуснем това повече", заяви Борисов.

"Ще има намаляване на цените. Да спрат да лъжат, да крадат - цяла палитра от измами. Година и половина при Орешарски нямаше началник на митниците", каза още премиерът.

Виж коментарите (10)
Още новини от Национални новини:
От полунощ тази вечер влиза в сила предупреждение за всичките 28 ...
Бивш здравен министър: На Слънчака е супер!
Българка показа касова бележка: Къде е евтинията в Гърция?
Лека кола скъса мантинелите на АМ "Тракия" и излетя в полето
Дюнер от една от най-модерните столици в света е по-евтин от такъ...
Ивайло Шотев: В Гърция плащаме колкото на Черноморието, но получа...


Виж още: