Със 75 % от гласовете на етажната собственост гоним съсед

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (8)
14:59 / 07.07.2011
3584
Решението за изваждане от жилищен блок на собственик според условията на закона за собствеността се взема с гласовете на не по-малко от 75 на сто от идеалните части от общите части. Това предвиждат промени в закона за етажната собственост, които депутатите приеха на второ четене.

Заседанието на парламента след почивката започна с поименна проверка на кворума в залата. За надстрояване, пристрояване, както и за промяна в предназначението на общите части на жилищните блокове е необходимо съгласието на 100 процента идеални части от общите части.

Решението за основен ремонт и за усвояване на средства от фондовете на Европейския съюз и/или от държавния, респективно - общинския бюджет, както и със собствени пари ще се взема с не по-малко от 67 процента идеални части от общите части.


Виж коментарите (8)
Още новини от Национални новини:
Зрелостниците пишат по Вариант 4 на матурата по БЕЛ
Кмет от Родопите покани Путин и Зеленски на мирни преговори
Ново земетресение в Южна България
През втората половина на деня атмосферата ще се лабилизира
Българи с красиви имена имат повод да почерпят
Фалшиво евро, какво да правим?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).