Струпване на пътуващи през "Калотина"

3007

Сериозно струпване на автомобили е имало днес през целия ден при границата ни със Сърбия на ГКПП "Калотина“. bTV научи на сръбска територия има километрична опашка от чакащи леки и тежкотоварни автомобили.

Налага се шофьорите да изчакват около 40-45 мин. Причината е, че гишетата от сръбска страна не работят с пълния си капацитет, докато у нас граничните власти обслужват преминаващите своевременно, защото всички служители на работните си места – обслужват всичките шест трасета, пише bTV.

В посока Сърбия на 30 декември са излезли около 150 автобуса, като само една малка част от тях са се върнали към момента. Очакванията на българските гранични власти са, че останалите стотина автобуса ще пресекат границата в късните часове на нощта.

В момента роботи само едно трасе за автобуси, но се окачва да бъде отворено и второ, ако това се наложи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: