Стотици си взеха последно сбогом с доц. Димитър Димитров

2420

Стотици хора си взеха последно сбогом с брата на патриарх Неофит. Доцент Димитър Димитров почина след кратко боледуване.

Роден на 20 януари 1943 г. в София, той от малък е закърмен с любовта към църковната православна музика. Неговите родители участват в Братствения хор към столичния митрополитски храм "Света Неделя". Затова не е случайно, че Димитър Димитров и по-малкия му брат Симеон – днес български патриарх и софийски митрополит Неофит – завършват Софийската духовна семинария и Духовна академия (днес Богословски факултет към Софийски университет "Св. Климент Охридски").

Неговият изключително фин и верен усет за "автентичност" го нарежда сред най-значителните съвременни хорови диригенти.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: