Спипаха младеж под карантина да шофира пиян в Шумен

4850

20-годишен жител на село Ветрище, поставен под задължителна карантина след завръщането му от страна с усложнена епидемиологична обстановка, бил установен да шофира след употреба на алкохол.

Около 03:25 часа екип на Пътна полиция, който следил за спазване на правилата за движение по пътищата в Шумен, забелязал водач на Рено "Меган“, който извършил нарушение. Водачът преминал по ул. “Климент Охридски“ в участък с еднопосочно движение. На бул. “Велики Преслав“ бил спрян за проверка.

Зад волана на автомобила бил 20-годишен мъж. Лъхал на алкохол. Тестван бил с дрегер, който отчел 1,96 промила алкохол в издишания въздух. Не е дал кръвна проба за анализ.

По време на проверката станало ясно, че е поставен под карантина и я нарушил. Задържан бил за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен. За извършени престъпления по чл. 343 "Б“ ал. 1 от НК е образувано бързо производство, а за престъпление по чл. 355 ал. 2 пр. 3 от НК досъдебно производство.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море
Гранични полицаи задържаха дрогиран шофьор без книжка, превозващ ...
Затвориха наша магистрала заради свръхнатоварен трафик!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).