Слави Ангелов: Вижда се как мутрите на Кирил Руския млатят поваления на земята собственик все едно са си на Слънчев бряг
От фейсбук страницата на криминалния журналист Слави Ангелов.
"От видеата от охранителните камери на плажния бар “Ahinos tuti beach" в Халкидики се вижда как мутрите на Кирил Руския млатят поваления на земята собственик Ивайло Белгиеца все едно са си на Слънчев бряг. Проблемът обаче е, че Гърция не е България. И там за опит за убийство, в каквото са обвинени биячите ни, дават до 20 години затвор. Доста скъпо ще им струва този рутинен изблик на гняв", пише Ангелов в социалните мрежи.
Собственикът на бара в Халкидики, в който се разрази побоя със стрелба и активно българско крими участие, е освободен от ареста. Управителят, както може да се смята, че е, също е от български произход. Още трима души, разследвани заради инцидента, са освободени по данни на гръцката обществена телевизия ЕРТ.
В ареста остават четирима души, които се разследват за опит за убийство.
Още вчера обществената телевизия подчерта, че гръцката полиция не разглежда случая като битов и случаен инцидент разпрата в Халкидики.
Гръцката обществена телевизия ЕРТ съобщава още, че вече е сигурно, че поне двама от тримата охранители на заведението, които избягаха и се издирват, са гръцки граждани, но с български произход. Те са попадали в полезрението на гръцките власти и в миналото заради изнудване и рекет на нощни клубове за охрана срещу заплащане. Единият е бил арестуван през 2021 г. за стрелба пред нощен клуб в Солун, а другият дори е членувал в забранената вече профашистка гръцка партия "Златна зора".
ЕРТ посочва, че гръцките власти са установили, че въпросният собственик всъщност е поставено лице на мафиот в България, а разпрата всъщност е нарочна, за да се предизвика по-сериозно разчистване на сметки в рамките на съперничество.
Този браузър не поддържа видео елемента.