Симеонов: Безработните ни чакат да вземат пенсията на възрастните си родители, за да я изпият в кръчмата

8955
3

На въпрос "Защо не стимулираме нашите кадри" вицепремиерът Валери Симеонов заяви във Варна, че с повишаването на заплатите нищо нямало да стане, предаде репортер на Varna24.bg. "Винаги, когато има недостиг, се стига до повишаване на заплатите. Но трагедията е друга, че от човек, завършил кулинарен техникум, не можеш да направиш IТ специалист и да му дадеш 4000 лв. заплата. 
В Слънчев бряг не можеш да намериш главен готвач за заплата от 2500 лв. Поне 4 000 лв. трябва да извади собственикът, за да намери читав човек. Безработните ни са хора, които чакат да вземат пенсията на възрастните си родители, за да я изпият в кварталната кръчма", допълни Симеонов. 

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: