Шофьорче на луксозно "Ауди" скочи на полицаи в Родопите, извика и подкрепление

6885
1

Дързък водач и двама негови роднини са задържани от служителите на полицейския участък в Ракитово. Всичко започнало снощи в близост до бензиностанция в родопското градче. Автопатрул на участъка в Ракитово предприел проверка на луксозно "Ауди“, зад волана на което се оказал 22-годишен велинградчанин.

Той отказал да представи на униформените шофьорската си книжка и документите на возилото, започнал да се държи агресивно, отправял обиди и закани за саморазправа към тях. В един момент дори решил да напусне мястото на проверката, а след като бил възпрепятстван от проверяващите той се обадил по мобилния си телефон "за помощ“ на свои роднини. Не след дълго на мястото пристигнали двама ракитовци на 36 и 65 години.

Те от своя страна също обсипали с обиди и закани полицаите, дори започнали да ги блъскат и опитали да извадят от полицейския автомобил задържания си роднина. Органите на реда действали твърдо и безкомпромисно, в резултат на което и тримата се озовали в ареста на РУ-Велинград.

Спрямо тях са образувани бързи производства за хулиганство и противозаконно пречене на полицейски орган да изпълни задълженията си по служба. Действията по разследването продължават под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Пазарът на пчелен мед в Европа и България е изправен пред сериозе...
Забрана за необосновани цени: Ново предложение в парламента
Президентът Йотова: 24 май не е носталгия, а бъдеще
Кола призрак се появи на магистрала "Тракия" от нищото
МВР с мощна спецоперация, провериха над 15 хиляди автомобила за д...
Ден на траур в Благоевград след фатален инцидент с непълнолетни


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).