Шестима учители от Самоков са заразени с коронавирус

5458

Шестима учители в Самоков са заразени с COVID-19. Четирима от преподавателите са участвали в Националното външно оценяване. Другите двама заразени учители са били квестори.

"Може би една от учителките е имала симптоми, но се е притеснявала да каже", разкри пред БТВ кметът на Самоков Владимир Георгиев. "Една от заразените преподавателки е в болница, другите са на домашно лечение", каза още той.  

"От два дни има спад на новозаразените с коронавирус", допълни Георгиев. 

"Навсякъде има дезинфектанти, но хората спряха да носят маски, точно по време на ръста на заболелите през юни", завърши кметът на Самоков.  Карантината в града е удължена със седмица. В изолация са поставени и в ромската махала на Самоков.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Борисов в Раковски: Радев заслужава да бъде поздравен
Трима служители на АПИ са в болница след тежък инцидент
Луиза Григорова: Всеки знае по-добре от теб как да си гледаш дете...
Експерти констатираха множество мазутни топчета на нашето море
Гранични полицаи задържаха дрогиран шофьор без книжка, превозващ ...
Затвориха наша магистрала заради свръхнатоварен трафик!


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).