Руски самолети прелетяха над Черно море, стреснаха ни

11937
54

Ято руски самолети прелетя над Черно море и вдигна на крак нашите и турските военновъздушни сили. Пет стратегически бомбардировача Ту-22 са засечени в непосредствена близост до българското въздушно пространство. Информацията беше потвърдена от Министерството на отбраната, откъдето уточниха, че не е имало навлизане в българското небе.

Бомбардировачите летели на 40 километра от родния бряг в посока Африка. Прелитането им обаче е предизвикало тревога в турската бойна авиация. По неофициална информация два дежурни изтребителя Ф-16 излетели заради бомбардировачите. В отговор на въпрос защо не са били задействани българските изтребители при преминаването на Ту-22 от военното министерство обясниха, че единствено южното командване на НАТО решава точно кои дежурни самолети ще бъдат задействани.

Наблюдатели видяха връзка между прелитането на стратегическите бомбардировачи и маневрите на руския флот през последния месец заради напрежението около Сирия и Иран. Група руски военни кораби пристигнаха в началото на януари в сирийското пристанище Тартус, където според световните агенции миналата седмица са пуснали котва и два ирански кораба.



Източник: в. "Стандарт"
Виж коментарите (54)
Още новини от Национални новини:
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...
Новото правителство встъпи в длъжност: Румен Радев прие управлени...
Бизнесмени показаха сметка от заведение в Гърция: В България така...
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).