Росица Матева: Всеки ще може да наблюдава отчитането на резултатите от вота в реално време

2608

Задължително е да се използва син химикал, ако се използва друг цвят, това прави бюлетината невалидна. Това обяви говорителят на ЦИК Росица Матева в bTV по повод вота на 2 април и въпросът кои бюлетини се отчитат като невалидни.

Тя уточни, че гласът ни няма да бъде отчетен като действителен още при маркирана повече от една партия или коалиция, както и посочена преференция без отбелязана политическа формация.

Допустими са и знак V и знак X. Ако партията или коалицията е със знак V, а преференцията – със знак Х, или обратното – бюлетината е валидна.

Матева каза, че чрез платформата на "Информационно обслужване“ еvideo.bg. всеки ще може да наблюдава в реално време как секционните избирателни комисии в цялата страна отчитат резултатите от вота.

По думите й наблюдението ще започне, след като приключи изборният ден и посочи, че хората, които гласуват, няма да бъдат снимани.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата
Почина музикант от наша легендарна група
Веригите "Мерканто", "РАЙ", "Бурлекс", BulMag и "Макао" се присъе...
Почина бащата на Красимир Балъков


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).