Роми с ножове тормозят деца в столичния квартал "Люлин"

6558
5

Деца ходят на училище със страх. Граждани сигнализират за тормоз в няколко столични училища в квартал "Люлин". Нападани са не само деца, но и възрастни, информира Нова телевизия. 
Родители на ученици от 137-о училище разказаха как децата им са принуждавани да си дават парите, "за да си нямат проблеми". Нападателите били двама, от ромски произход, на видима възраст около 18 години. Те разказаха и за други случи, при които деца са бити посред бял ден и са им взимали парите и телефоните. Били са заплашвани дори с нож. Някои от родителите са подали жалба, а други - не. Четирима малолетни нападатели са били задържани за кратко, а след това пуснати.

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: