Решават за рекордните обезщетения на Сакскобургготски и сестра му

3034

С 3 месеца забавяне правителството ще приеме решение за изплащане на обезщетение на бившия премиер Симеон Сакскобургготски и сестра му Мария Луиза Хробок, съобщи Нова телевизия.

Двамата първо реституираха имотите си, после държавата заведе дела да си ги върне обратно. Те пък съдиха България в Европейския съд по правата на човека заради мораториума от 2009 г., с който беше забранено да се разпореждат с имотите си и да ги експлоатират.

Така страната ни беше осъдена да им плати рекордното обезщетение от 1 635 875 евро. Срокът за плащане беше 2 ноември миналата година.

Решение за изплащане на обезщетение на Симеон Сакскобургготски и сестра му Мария-Луиза Хробок трябва да вземе правителството днес.

Това става ясно от предварителния дневен ред на заседанието на МС.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: