Проект: По-малко изпити за малките ученици, ново оценяване за големите

3861
2

Нови изпити за учениците след 10-и клас планира МОН. Те ще са като национално външно оценяване, но оценките няма да се вписват в дипломите. Резултатът обаче ще даде възможност за кандидатстване в друго училище.

Все още не е ясен форматът - дали ще са 4 задължителни изпита и 2 свободно избираеми или обратното.

Днес от просветното ведомство посочиха и че броят на препитванията след IV клас ще намалее наполовина и ще останат само тези по български език и математика. В VII клас от 5 изпитите стават два задължителни и един по избор по чужд език.

Предлагат се и промени в правилата за оценяване - вече учителят ще има по-голяма свобода да определи на какво да базира срочната си оценка - домашни, контролни, проекти и т.н.

Проектопромените предстои да минат през обществено обсъждане.



Източник: bTV
Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: