Президентът: Гневът от беззаконието ще се стовари върху тези, които го предизвикват

Пеевски и Борисов демонтират държавата, това заяви президентът Румен Радев. Повод за думите му е референдума за еврото.

Ето какво още каза държавният глава:

"Аз искам да поздравя всички български граждани, които се борят за референдума, но и тези, които протестират срещу злоупотребите във властта. Те имат различна мотивация, но една обща кауза и тя е България, защото Пеевски и Борисов демонтират държавата. С отказа да разгледат референдума, управляващите погазиха Конституцията и правата на българите. Властта може и да има външните белези на такава - лимузини, кабинети с герб, микрофони, но вече няма легитимност и не се свени да използва завладените институции като бухалки", заяви Румен Радев.

"Гневът от беззаконието ще се стовари върху тези, които го предизвикват. Това е болезнен , но неизбежен сценарий, когато политиците отказват да чуят гласа на хората. Най-важно е хората да осъзнаят накъде отива България с такъв тип задкулисно управление, то даже вече не е задкулисно - то е явно. Над управлението ние имаме една надстройка, която не води изобщо България нито към Европа, нито към една нормална демокрация", заключи държавният глава.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: