Предложение: Отнемат стипендията на учениците, ако се явят два пъти без униформа

8306
1

Неприлично облекло или два пъти без униформа и учениците остават без стипендия. Защо едно софийско училище реши да наложи тези правила и може ли те да намерят място в цяла България?

Успех над 5,50 е достатъчно условие за получаване на стипендия. Но не и в столичното 119-о училище. Тук учениците са задължени да носят униформи. Правило, което важи вече повече от 5 години. А практиката показва, че не се спазва.

Затова ръководството на училището решава да се бори с учениците-нарушители. И създава нови правила.

Новите правила, които са в сила от месец, се приемат от учениците спорно. Санкционирани ученици  няма.

"Това е санкция срещу отличниците. По-скоро наказание срещу тях", смята Даниел Балтиков.

А резултатите от затегнатите мерки вече се виждат.  А повечето отличници най-вероятно няма да посмеят да свалят униформата.



Източник: Нова тв
Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: