Празник е! Почитаме трима светци

2920

На 15 февруари православната църква почита свети апостол Онисим, преподобен Евсевий и пустинник Сирийски.

Онисим бил роб на Филимон, към когото апостол Павел изпраща послание. След като избягал и се срещнал с Павел в Рим, бил обречен в християнската вяра. Павел го изпратил обратно при господаря му като брат в Христос. По-късно Онисим става епископ във Византия и умира мъченически през времето на император Траян.

Преподобен Евсевий, епископ на Самосата, бил преследван от арианите заради защитата на православната вяра. След многобройни заточения, той се завръща в родния си град, но умира от удар на керемида хвърлена от арианка, след което й прощава. Тялото му е погребано в Самосата, а неговото наследство укрепва православната църква.

Пустинник Сирийски живял аскетично и постигнал духовно съвършенство. Чрез молитва и страдания получил дарбата на изцеление и възкресение.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).